Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.hodina - Péče o nehty 2.část

10. 1. 2008
                                                                              PÉČE O NEHTY 2.část
Manikúra - péče o ruce, nehty

Krásné ruce jsou vizitkou každého člověka. Mají důležitou funkci, vždyť právě jimi se vítáme s jinými lidmi, navzájem se jimi dotýkáme a hladíme třeba své děti. Jak docílit toho, aby byly stále krásné a zdravé? Pojďme si zde říci pár tipů.
 
Co tělu chybí?
Nehty o nás prozradí mnohé. Dokážou říci, co tělu chybí. Pokud se vám nehty lámou a jsou měkké, zkuste zvýšit přísun vápníku a vitamínu A. Jestliže máte na nehtech malé bílé flíčky, znamená to nedostatek bílkovin, vitamínu C nebo zinku. Jestliže pozorujete drobné prasklinky znamená to, že tělo trpí nedostatkem vody.

Co je a bude in?
Trendem letošního roku bude přirozenost! Ovšem pozor, neznamená to, že se přestanete nehtům věnovat. Právě naopak, zapilujte je do žádaného tvaru a oblečte do průhledného laku. Pokud je chcete přece jenom nějak ozvláštnit, zkuste francouzskou manikúru. Pokud vám přijdou bílé konečky fádní a okoukané, zkuste jiné odstíny – růžová, modrá, a dokonce i zelená je letos dovolená.

Domácí manikúra
Nejdříve ručkám dopřejte heřmánkovou lázeň. Poté ruce ošetřete krémem, nejlépe hydratačním. Poté přejděte k pilování. Nikdy nehty nestříhejte nůžkami, pak se třepí a lámou. Zvolte si vhodný pilník, ten by neměl být moc hrubý, protože takový poškozuje nehet. Nejlepším pomocníkem jsou pilníky skleněné. Nehty pilujeme vždy za sucha.
Kůžičku okolo nehtů nestříhejte, ale zatlačujte, aby se nepoškodilo nehtové lůžko. Můžete ji také ošetřit speciálním olejíčkem. Co se ovšem smí opatrně odstříhávat jsou záděry. Nyní již můžete formovat tvar nehtu. Nejdříve pečlivě zvažte, zda se vámi zvolený tvar hodí k vašim prstům a rukám. Platí pravidlo, že pokud si nevíte rady, zvolte tvar oválný.

Několik cviků pro vaše ruce
Jedině ruce se nedají ošálit. Podle nich poznáte kolik je člověku let. A tak je třeba jim věnovat stejnou pozornost jako dekoltu či obličeji.
Podpořte krevní oběh střídáním studené a teplé lázně. Po každém setkání s vodou je třeba pokožku na rukách ošetřit hydratačním krémem. A na závěr trocha gymnastiky, ta totiž udržuje pevnost kloubů. Nejméně desetkrát za sebou sevřeme ruce v pěst a při rozvírání prsty důkladně napínáme. Otáčímě rukama v zápěstí - desetkrát doprava a desetkrát doleva.

Pár tipů a triků

- Uvolňující koupel si připravíte tak, že do mísy s teplou vodou přidáte olivový olej lžičku citrónové šťávy (olej ruce promastí a citrón nehty vybělí).

- Pokud máte nehty slabé a lámavé použijte speciální laky. Ty na nehtu vytvoří ochrannou vrstvu a chrání ho tak před poškrábáním a jiným mechanickým poškozením.

- Jestliže se chcete zbavit starého laku, rozhodně ho neseškrabujte pilníkem. Použijte odlakovač, nejlépe ten, který je doplněn o výživné a ochranné prvky.

- Chcete mít ruce hedvábně hladké? Večer je namažte silnou vrstvou hydratačního krému a poté je vložte do bavlněných rukavic. Uvidíte, že tento postup dokáže zázraky.

- Lak se nanáší třemi rovnými tahy - středem nehtu a na obou stranách.

- Okusování nehtů je velice rozšíření nešvar, ale dá se ho zbavit. Již delší dobu se prodávají speciální laky. Ty obsahují složku, která se při jeho okusování uvolňuje do slin. A věřte mi, není to nic příjemného.

- Pokud se účastníte nějaké oslavy a chcete sladit lak a make-up, volte stejný odstín pro nehty a rtěnku či pro oční stíny.

Tak a to je vše, doufám, že po přečtení tohoto článku bude věnovat vašim rukám trochu více pozornosti. Věřte mi, že si to jistě zaslouží.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář