Jdi na obsah Jdi na menu
 


12.hodina - Líčení nebo kamufláž?

10. 1. 2008
Ahoj Kaylo,posílám ti další hodinu do magického vzhledu.Jmenuje se:
                                                   Líčení nebo kamufláž?
Líčení je pro spoustu dospívajících dívek velmi důležitou a zdánlivě nezbytnou součástí příprav na školní vyučování i civilní aktivity. Pokud také patříte ke slečnám, které si bez rtěnky v kapse nedovedou svou existenci představit, měli byste dbát alespoň několika základních pravidel.
 V prvé řadě je nutné vědět, že není nezbytné stát před zrcadlem hodinu, naopak stačí pár minut. Důležité přece není, jak velké množství líčidel na svou tvář „napatláte“. Líčení by vám mělo slušet a vyhovovat.

Víte, jakou máte pleť? Pokud ne, udělejte si zdarma informativní test, který naleznete na internetových stránkách kosmetických firem (např. http://www.vichy.com ) anebo se poraďte s kvalifikovaným dermatologem. Poté si teprve můžete najít pro sebe tu správnou kosmetiku a ošetřit svou suchou, mastnou či normální pleť příslušným typem krému (např. hydratačním, mastným apod.).

A nyní se můžeme věnovat líčidlům. Rozhodně je nikomu nepůjčujte, mohlo by lehce dojít k infekci. Tužky na rty a oči musí být špičaté a ostré. Aby získaly pevnější konzistenci, můžete je vložit na chvíli do lednice. Všechna líčidla mějte vždy v suchu (v nejhorším případě postačí i plastiková krabička). Neličte se těsně po koupání, to je vaše pokožka rozpařená. Ličte se při dobrém osvětlení.

Jak si vybrat barvu? Variací je spousta. Což třeba takhle. Jste brunetka? Zkuste použít béžový podkladový krém a žlutohnědě růžovou tvářenku. Oční stíny by měly ladit s barvou očí a vlasů, zkuste si vybrat mezi modrou, pískově hnědou a zlatou. Na rty použijte korálově červenou nebo bledě růžovou. Jste-li blondýnka, použijte narůžovělý podkladový krém. Na tváře by se mohla hodit broskvová barva. Oči můžete zkrášlit chrpově modrou, růžovofialovou nebo šedou. Rty zvýrazněte teple červenou, případně broskvově hnědou. Citlivá pleť s pihami patří rusovláskám. Pakliže se mezi ně řadíte, zvolte podkladový krém, který nechá prosvítat vaše pihy. Určitě se za ně nestyďte. Tváře zvýrazněte žlutohnědě ambrovou, oči švestkově modrou, hnědě růžovou či rezavou a rty oživte malinovou, resp. tmavě červenou rtěnkou. Tak co, jde to?

Nanášíte–li řasenku na horní řasy, dívejte se při tom do kapesního zrcátka. Opakované nanesení řasenky proveďte po zaschnutí první vrstvy. Lesk naneste na rty do středu a roztírejte k vnějším okrajům.

K líčení patří také jisté praktiky vedoucí k optické kamufláži některých obličejových partií. Chcete-li si zúžit nos, naneste tmavý stín na každé straně podél nosu a rozetřete. Chcete-li osvěžit barvou svůj obličej, naneste růž k ušním lalůčkům. Dvojitou bradu zakryjete snadno nanesením a následným rozetřením tmavého stínu pod bradou.

Možností v aplikaci líčidel je spousta, ostatně kosmetika jako taková je sama o sobě dost rozsáhlá „věda“. Každopádně je potřeba mít na paměti, že i zde většinou platí známé rčení, že „méně někdy znamená více“.

Po dlouhé době tu mám domácí úlohu,je nepovinná,za 5 bodů.Zní:Napiš aspoň tři značky kosmetiky,na můj e-mail Rudolphova@seznam.cz .
Vaše madam Rudolphová
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář